Minu nimi on Triin Tohver ja ma olen hobustele spetsialiseeruv loomaarst. 2012. aasta märtsis asutasin ettevõtte Triin Tohveri Hoburavi ja töötan püsivalt Eestis.

Ma valetaksin, kui ütleksin, et tahtsin juba lasteaiast peale loomaarstiks saada, pigem oli see otsus, mis tuli juhuslikult ja tasapisi, kuid osutus üheks mu elu parimaks. Vähemalt praeguse seisuga.

Ratsutama hakkasin ma 11 aastaselt Tondi maneežis Sirje Arguse käe all. Enamasti oli mu tubliks ratsuks poni nimega Dekla. Oma nüüdseks juba suurelt jaolt hääbunud ratsutajakarjääri vältel sai võisteldud nii takistus- kui ka koolisõidus.

2002. aasta septembris võeti mind Hannoveri Veterinaaria Kõrgkooli tudengite ridadesse Saksamaal. Selle kooli ma ka 2008 aasta märtsis lõpetasin. Kolmandal õppeaastal töötasin ma ülikooli hobukliinikus algassistendina öövalvetes. Pärast kooli lõpetamist  läbisin ma hobuste sisemeditsiini ja kirurgia internatuuri Kanada ühes suurimas hobukliinikus Calgary lähistel (www.mooreandco.com). Julgen öelda, et selle aasta jooksul õppisin hobuste meditsiini kohta rohkem kui kogu ülikooli vältel, ning samas avastasin, kui huvitav ja paeluv see töö olla võib. Internatuuri lõppedes avanes mul võimalus tegeleda teadusliku uurimistööga Calgary ülikoolis. Dr.Renaud Leguillette juures viisin läbi hobuste kopsuhaiguste alast kliinilist uurimistööd: uurisime hobuste põletikuliste hingamisteede haiguse (inflammatory airway disease; IAD) ravi kahe erineva kortisooni preparaadiga (deksamethasoon ja flutikasoon). 

2010. aasta aprillis läksin tööle Saksamaale Kölni. Suuresti ortopeediale spetsialiseerunud kliinikus, Pferdeklinik Burg Müggenhausen (www.pferde-klinik.de), asutasin hobuste hambameditsiini osakonna, kus tegelesin nii erinevate hambahaiguste kui ka põsekoopaprobleemidega (s.h hammaste väljatõmbamine suuõõne kaudu ning operatsioonid pea piirkonnas ilma üldnarkoosita). Lisaks viisin läbi ka magnetresonantsuuringuid seisva (=üldnarkoosi mitte vajava) Hallmarq masinaga ja tegelesin ortopeediliste patsientidega.

2012 aasta märtsis sai teoks minu pikaajaline unistus töötada hobusearstina kodumaal Eestis. Triin Tohveri Hoburavil on esimene Eesti erivarustusega veterinaarbuss, kaasaskantav digitaalne röntgen ja kõrgekvaliteetne ortopeedia-alane ultrahelimasin.
Alates 2013 aastast annan ma hobuste ortopeedia ja hambaravi loenguid viimase kursuse veterinaaria tudengitele Eesti Maaülikoolis. Lisaks sellele viin Maaülikoolis läbi hobuste magnetresonants uuringuid.

2014 aastal läbisin ma edukalt IAVC ehk International Academy of Veterinary Chiropractic kursused Saksamaal ning olen ka IVCA ehk International Veterinary Chiropractic Academy (http://ivca.de/) poolt akrediteeritud loomade kiropraktik. Tegelen nii hobuste kui ka väikeloomade kiropraktikaga.

Minu soov ja eesmärk on pakkuda Lääne-Euroopa tasemel kõrgkvaliteetset veterinaariateenust järgides seejuures hea ja modernse meditsiini standardeid.

Triin Tohver CV, eestikeelne
Triin Tohver CV, english

 

Ingrid Pärg

Ingrid on hobustega tegelenud üle kümne aasta. Selle aja jooksul on ta olnud nii hobuseomanik kui ratsutaja ja aastast 2015 ka hobusearst. Võib öelda, et Ingrid tunneb hobuseid läbi ja lõhki ning ei kujutaks oma elu ilma nendeta ettegi. 

2016 töötas Ingrid õpingute kõrvalt suviti ja hiljem täiskohaga ratsastaja ning loomaarstina Stutteri Firfod`i hobusearetuses Taanimaal, kus tema peamised tööülesanded olid noorte hobuste saduldamine ning kasvanduse ca 60. mära innakontrollid, seemendamised ja tiinusekontrollid.

Günekoloogia kõrval on Ingridi teiseks suureks huviks hobuste söötmine.
Kogenud ratsutajana teab ta, et olenevalt hobuse vanusest , tõust ja töökoormusest, on söödaalased vajadused väga erinevad. Toetudes söödaproovide tulemustele ja võttes arvesse hobuseomaniku jõusöödaalaseid eelistusi, arvutab Ingrid välja iga hobuse individuaalse söödaratsiooni ja oskab anda mitmekülgset söötmisalast nõu. 

Hobustest vabal ajal, kui seda peaks ette tulema, armastab Ingrid lugeda raamatuid, veeta aega sõprade ja pere seltsis ning olla looduses.

Ingrid Pärg CV, eestikeelne
Ingrid Pärg CV, english