Erakorraline meditsiin

Erakorralise meditsiini teenuste hulka kuuluvad kõik hädaabi väljakutsed, nii päeval kui öösel. Hetkel puudub veel Eestis hobuste loomaarstide vaheline öövalvete süsteem ja seetõttu ei ole kiire abi leidmine alati lihtne. Triin Tohveri Hoburavi eesmärk on olla hobuseomanike jaoks võimaluste piires kättesaadav ööpäevaringselt.

Hädaabi väljakutse lisatasu, 8.00-18.00 16 €

Hädaabi väljakutse lisatasu, 19.00-07.00 45 €

Intensiivravi tunnitasu 24-48 €

1. Tiirude diagnostika ja ravi

Tiirudeks nimetatakse valulikke hobuse seedeelundkonna haigusi, mis vajavad enamasti kohest arstiabi. Tiirusid põhjustavad erinevad soolestiku probleemid: gaasid, krambid, soolekeerd, mao ülekoormus jt.
Tiirude puhul on tähtis välja selgitada haiguse täpne põhjus, et kiirelt määrata vajalik ravi. Varajasest diagnoosist oleneb suuresti ravi edukus ja hobuse kiire paranemine. Väga raskete tiirude puhul ei piisa kahjuks ainult konservatiivse ravist (valuvaigistavad ravimid ja tilguti) ja hobust peab opereerima. Õigeaegne diagnoos ja hobuse saatmine kliinikusse operatsioonile on hobuse elu päästmiseks määrava tähtsusega.

2. Haavad ja vigastused

Hobustel esineb suhteliselt sageli vigastusi, õnneks on enamasti tegu pindimiste haavade või kergemate venitustega. Nahka läbivad haavad võivad olenevalt asukohast, suurusest ja sügavusest tekitada suuremaid probleeme, eriti kui kaasatud on liigesed, kõõlused või sidemed. Haava iseloomust tulenevalt on vajalik see kas ainult puhastada või lisaks ka õmmelda. Nagu ka tiirude ja paljude teiste hädajuhtude puhul on kõige tähtsam haavade varajane näitamine  loomaarstile, et saaks vajadusel raviga kohe alustada.

Muidugi kuuluvad hädaabi alla ka koik muud erakorralised ja kiiret tähelepanu vajavad probleemid hobuse tervisega.

 

Hobuste esmaabi kott

Sisaldab:
Prontosan®  haavaloputuslahus, 40ml
Askina® niisutav haavageel, 15g
Vliwasoft marlitampoonid 100tk, 5x5cm
Elastikside x2, 6cm x 4m
Elastikside x2, 10cm x 4m
Enesekleepuv elastikside, 10cm
Haavavatt, 10cm x 3m
Leukoplast rullplaaster
Esmaabi kott

Hind: 25€